Ana Sayfa Gündem 65 yaş üstü İstanbulkart hes kodu eşleştirme yapacak mı?

65 yaş üstü İstanbulkart hes kodu eşleştirme yapacak mı?

2
65 yaş üstü İstanbulkart hes kodu eşleştirme yapacak mı?
Abone Ol 

65 yaş üstü İstanbulkart hes kodu eşleştirme yapacak mı sorusu son tarih olan 15 Ocak yaklaşırken sıkça sorulmaya başlandı. 65 yaş üstü karta akbil hes kodu yapılmalı mı, toplu taşıma kullanabilecekler mi detaylar belli oldu.

Bildiğiniz gibi İstanbul’da yaşayan herkes toplu taşımadan yararlanabilmek için 15 Ocak 2021 tarihine kadar kullandığı İstanbulKart’a Hes kodunu tanımlaması gerekiyor.

İstanbul kart hes kodu en kolay nasıl tanımlanır diye bir içerik paylaşmıştık, nasıl yapılacağını öğrenmek için sitemizden bu yazımızı okuyabilirsiniz. Aşamalarıyla anlattık ve bir de video paylaştık ki daha ne olsun değil mi?

İstanbul’da çok sayıda kişi son günlerine girdiğimiz için bu eşleştirmeyi yaptırmak için şubelere akın etti ve uzun kuyruklar oluşturdu. Bunu internet sitesi üzerinden yaparak kuyruğa girmeden işinizi halletmeniz de mümkün ki biz bunu öneririz.

65 yaş üstü İstanbulkart hes kodu eşleştirme yapmalı mı?

İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulunca alınan karar doğrultusunda koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İstanbul’da yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altında bireyler 15 Ocak 2021 itibariyle toplu taşıma kullanamayacaklar.

Alınan karar İstanbul Valiliği tarafından da duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararına göre Covid-19 önlemleri kapsamında 15 Ocak 2021’den itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşlarımızın toplu taşıma kullanımı engellenmiştir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.” Paylaşımı yapılarak vatandaşlara yeni karar duyuruldu..

Uzun lafın kısası 65 yaş üstü hes kodu tanımlaması yaptıramayacak ve bir sonraki karara kadar da toplu taşımadan yararlanamayacak.

Peki ya kararda bir değişiklik olursa…

Kararda bir değişiklik olur da 65 yaş üstü için toplu taşıma serbestisi getirilirse o zaman 65 yaş üstü istanbulkart hes kodu eşleştirme yapılması zorunlu olacak ki onun nasıl yapılacağını tüm detaylarıyla anlattık.

Kart tanımlama sırasında sorun yaşayanlar da İstanbulkart HES kodu eşleştirme hatası ve çözüm yolları yazımızı okuyabilir.

Abone Ol 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz