Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Aynı anda Telegram’da kaç kişi görüntülü konuşabilir? İşte görüntülü sohbet özellikleri

Aynı anda Telegram’da kaç kişi görüntülü konuşabilir? İşte görüntülü sohbet özellikleri

1
Abone Ol 

Whatsapp’ın son hamlesi insanları bu uygulamayı silmeye ve alternatif uygulamalara yönelmeye itti. Pek çok kişi Whatsapp’ın alternatifi olarak Telegram’a geçti.

Hiç olmadığı kadar kullanıcıya ulaşan bu uygulama ile ilgili de bazı sorular insanların kafasına takıldı. Pek çok kişinin yeni keşfettiği bir uygulama olması nedeniyle kafalarda bazı soru işaretleri oluştu. Kullanımı bakımından Whatsapp ile biraz farklılığı bulunan bu uygulamayla alakalı en çok sorulan sorulardan biri ise görüntülü konuşma ile ilgili.

Telegram’da kaç kişi görüntülü konuşabilir diye merak edenler oluyor. Telegramda kaç kişi görüntülü sohbet edebilir, grup konuşması özelliği var mı gibi sorular insanların cevap aradığı sorular arasında yer alıyor.

Aynı anda Telegram kaç kişi görüntülü konuşma yapabilir?

Telegram çoklu görüşme imkanı sağlıyor mu? Uygulama şuan için çoklu görüşme imkanı sağlamıyor maalesef. Sadece bir kişiyi görüntülü olarak arayabilirsiniz. Yani telegramda kaç kişi görüntülü konuşabilir sorusuna yanıt olarak 2 diyebiliriz.

Fakat uygulamanın bir anda 2021’in en popüler konuşma programı haline gelmesi gelişme hızını da büyük oranda etkileyecektir. Yenilikler konusunda bir atılım dönemine girebileceği ve bu konuda bir ivme yakalayabileceğini düşünüyoruz.

Bu alandaki eksikliklerin üzerine sektörün en büyüğü olarak daha fazla eğilip Whatsapp’tan kaptığı kitleyi korumaya çalışabilir.

Telegram bilgisayar üzerinden görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Telegram Web görüntülü görüşme var mı?

Telegram bilgisayardan da kullanılabilen güzel bir uygulama. Fakat ne yazık ki Telegram Web Görüntülü Arama olanağı sağlamıyor. Sadece konuşma, dosya gönderme vb. işlemler için kullanbilirsiniz. Bunun için Telegram Web’e giriş yapmanız gerekiyor. Telefon numaranızı yazıp “next”e tıklayın.

Sonrasında ise, cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip Telegram Web’i açabilirisniz. Maalesef Telegram’ın web uygulaması üzerinden görüntülü görüşme şuan için yapılamıyor. Fakat şirketin bir anda bu kadar hızlı büyümesi bu alandaki açığı kapatıp rakiplerine fark atmasını sağlayabilir.

Telegram kaç dakikalık video gönderilir?

Telegram video gönderme limiti dakika ile değil boyutu ile ilgilidir. Telegram kaç dakikalık video gönderilir sorusuna sınırsız diyebiliriz fakat boyutu için aynı şey geçerli değil.

Telegram video uzunluğu sınırsız olsa da boyutu için 2 GB sınırı konmuştur. Göndereceğiniz her bir dosya için 2 GB aşmayacak şekilde karşı tarafa iletebilirsiniz.

Telegram ne zaman kuruldu?

Telegram uygulaması iOS’ta 14 Ağustos 2013, Android’de ise 20 Ekim 2013’te yayınlandı. Telegram kaç yıllık uygulama deseniz bu yıl 8 yaşında diyebiliriz.

Telegram hangi ülkenin?

Telegram’ın sahibi kim diye baktığımızda geliştirici ekibinin Dubai’de yaşaadığını görüyoruz. İlk başlarda ekip Rusya’daydı fakat bazı sebepler nedeniyle bu ülkeden ayrıldılar ve dünyanın pek çok yanına dağılıp bu şekilde yapılandılar.

Abone Ol 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz