Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Bebekler için en iyi ateş ölçer önerileri, tavsiyeleri ve kullananların yorumları

Bebekler için en iyi ateş ölçer önerileri, tavsiyeleri ve kullananların yorumları

0
Ateş ölçer önerileri, incelemeleri ve tavsiyeleri
Abone Ol 

Ateş ölçer önerileri eskiden genellikle sadece bebekler için en iyi ateş ölçer modelleri aranırken pandemi sonrası alışkanlık değişti. Hangi ateş ölçer daha iyi sorusu daha çok sorulmaya başlandı.

Koronavirüs belirtileri arasında sıkça görülen bir semptom olan yüksek ateş nedeniyle insanlar evlerine ateş ölçer almaya başladı. Fakat burada da şu sorular ortaya çıkıyor; hangi ateş ölçer daha iyi, hangi ateş ölçeri almalıyım, en kaliteli ateş ölçer hangisi, marka tavsiyesi olan ateş ölçer tavsiyeleri nelerdir gibi.

Bu yazımızda anlattıklarımızla hangi ateş ölçer iyi sorusuna kendiniz yanıt bulacaksınız. Markadan ziyade beklentinizi iyi belirlemeniz sizi hayal kırıklığından kurtaracak en temel unsur olacak.

Sizin için detaylara geçmeden en çok aranan ve sorulan sorulara yanıt niteliğinde bir özet paylaşalım…

 • Bebekler için en iyi ateş ölçer arıyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar var.
 • Temassız ateş ölçer almanız bebeklerde kullanımda büyük kolaylık sağlayacaktır.
 • Ateş ölçer tavsiye edecek olursak temazsız ve bilindik markaları tercih etmenizi öneririz. Çünkü ucuz olduğu için tercih edilen bazı markalar doğru sonuç vermiyor.
 • Kulaktan ateş ölçer kullanımı temassız ateş ölçere göre biraz daha zordur. Kullanacak kişi yetişkinse tercih edebilirsiniz.
 • Yasee temassız ateş ölçer ft-100b kullananlar genellikle üründen memnun kalmışlar. Ürünün Hepsiburada’daki yorumları gayet olumlu ve puan olarak 5 üzerinden 4,8 almış.

Bebeği olan kişiler genellikle ateşinin çıkmasından endişe ederler. Her çocuk belirli dönemlerde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gider. Ateşin yükselip yükselmediğini evde tespit etmek için ateş ölçer kullanımı çok yaygındır.

Ateş ölçer önerileri: En çok tercih edilen ateş ölçer modelleri

Ateş ölçer modelleri şu şekildedir:

 • Temassız ölçen ateş ölçer
 • Civalı ateş ölçer
 • Elektronik yani dijital ateş ölçer
 • Kulaktan ateş ölçer
 • Emzik şeklindeki ateş ölçer

Ateş ölçer önerileri: Hangi ateş ölçer daha iyi?

Hangi ateş ölçer alınmalı sorusuna marka olarak bir cevap vermeden önce iyi bir ateş ölçer nasıl olmalı sorusuna yanıt verelim.

Ateş ölçer önerileri için bir modelden bahsetmeden önce şu tavsiyede bulunabiliriz. Alacağınız ateş ölçerin ölçme hızına muhakkak dikkat edin. Hızlı şekilde ateş ölçümü yapan aletler özellikle bebekler için çok daha kullanışlı olmaktadır.

Ateşi yükselmiş olan bebek huysuz olacağı için bu sürenin uzaması daha fazla probleme yol açacaktır. 10 saniye gibi sürelerde ölçüm yapan özellikle civalı modeller bebekler için büyük problemler teşkil edebilmektedir.

Diğer ve belki de en önemli unsuru açıklayalım. Kaliteli ateş ölçer tavsiye edilmesinin en kritik unsuru doğru ölçüm yapabilmesidir. Doğru ölçüm yapmayan bir ateş ölçer çok tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Ateş olduğundan düşük göstermesi halinde belki de doktor müdahalesine gerek duyulmayacak ve hastalık daha ilerleyecektir. Özellikle çocuklarda ve bebeklerde yarım derecelik bir sapma dahi hayati önem taşımaktadır. Yanlış sonuç veren bir ateş ölçer bebeğin havale geçirmesine dahi sebep olabilmektedir.

Bu nedenle ne kadar hızlı ölçüm yaparsa yapsın cihaz doğru sonuç vermezse bunun hiçbir kıymeti olmayacaktır. Özelikle bebekler için ateş ölçer önerileri arıyorsanız bunu dikkate almalısınız.

Bu sebeple alacağınız ateş ölçerin kaliteli olmasına, dayanıklı olmasına ve uzun süre kullanılabilir olmasına dikkat edin.

Hangi ateş ölçer alınmalı?

Böyle bir ihtiyacı olan kişi hangi ateş ölçeri almalıyım sorusunu sıklıkla sorar. Burada öncelikle ihtiyacı tespit etmek gerekmektedir. Kullanılacak kişi bir bebek ya da çocuk mu yoksa yetişkin mi hangi ateş ölçerin alınacağı konusunda belirleyici olmaktadır.

Pandemi nedeniyle her dükkanda görmüş olduğumuz temassız ateş ölçerler en çok tercih edilen çeşittir. Herkesin kullanabileceği bir tür olarak bu modelleri söyleyebiliriz.

Şimdi ateş ölçer tavsiyelerine geçelim. Yazımızın bu bölümünde ateş ölçer önerileri sunacağız.

Ateş ölçer önerileri: Nimomed Non contact pc868 Thermometer

Ateş ölçer önerileri olarak sayabileceğimiz bir model: Nimomed Non contact pc868 Thermometer

Nimomed Non contact pc868 Thermometer

Bu ürünü yaklaşık 3 ay boyunca kullanan kişi deneyimlerini paylaşmış. Biz de sizlerle bu ürüne ilişkin detayları ve hangi ateş ölçer alınmalı, kaliteli ateş ölçer nasıl anlaşılır, ateş ölçer alırken nelere dikkat etmeliyiz sorularına da cevapları paylaşacağız.

Anlatacağımız ateş ölçer modeli Nimomed Non contact pc868 Thermometer. Ben bu ürünü yaklaşık üç dört senedir kullanıyorum zaten o yüzden deneyimlerimizin de paylaşacağım.

Ateş ölçer alımı yaparken yaparken hangi özelliklerde alım yapmanız gerektiğini de böylelikle size açıklamış olacağım.

Ürünün ateş ölçüm mesafesi

Ürün kızılötesi gözüyle vücut sıcaklığını ölçüyor. Yaklaşık 5 santimetrelik mesafeden ölçüm yapabiliyorsunuz.

Ürünün ölçüm yapma hızı yani süresi

Bu ürünle 0,5 saniyede yani yarım saniye içerisinde ölçüm sonucunu elde ediyorsunuz.

Sesli uyarı özelliğine sahip

Sesli uyarı özelliğine sahip bir ürün. Ateş normal ise başka yüksek ise başka bir sesle uyarı yapıyor. Ayrıca üzerindeki ekranda da aydınlatma var. Normal sıcaklık değerlerinde çıkarsa o zaman yeşil renk çıkıyor fakat parametre ayarlarından bunları kontrol etmek mümkün.

Eğer çocuğunuzun ya da vücut sıcaklığını ölçtüğünüz bir bireyin vücut sıcaklığı 37’nin üzerinde ise size uyarı veriyor ve buradaki renk sarı oluyor ama 38’den sonra olursa da o zaman kırmızı oluyor. Ve çok daha şiddetli bir uyarı sesi gelebiliyor. Bu da önemli ve güzel bir özellik.

Ölçüm hafızası var

Ayrıca hafıza bölümü var, 100 adet sıcaklığı hafızasında tutabiliyor. Bu kadar çok olmasa da en azından bir 15-20 tane tutabilmesi sizin için fayda sağlayacaktır.

Uzun süre kullanım imkanı

3-a yani kalem pille çalışıyor, 2 senede bir ancak bitiyor.

Şimdi gelelim nasıl bir temassız ateş ölçer almalıyız sorusunun cevabını vermeye.

Ateş ölçer önerileri: En kullanışlı ateş ölçer nasıl olmalı?

Ateş ölçer alırken nelere dikkat edilmeli? Doktorların kullandığı ateş ölçer hangisi? Ben bunun için şöyle bir kaç tane kriter belirledim arkadaşlar, ona göre alım yaparak seçimimizi tamamladığınızda pişman olmayacağınız bir alışveriş yapmış olacaksınız. Bu kriterleri başlıklar halinde yazacak olursak:

 • Ölçüm süresi
 • Ekranının olması
 • Lazer işaretleyici özelliğinin olması
 • Ölçüm mesafesi
 • Ortam sıcaklığını ölçebilme
 • Sesli uyarı sistemi olmalı
 • Hafızası olmalı

Şimdi öncelikle arkadaşlar kriterim ölçüm süresi. Bildiğiniz gibi özellikle 5 yaşına kadar çocuklarda hastalık hallerinde gerçekten bu işleri zapt etmek çok zor. Ben daha önceden bu cihazları araştırırken, almadan önce kulaktan ölçüm yapanını da inceledim.

Onu kullanmak da çok zor arkadaşlar yani bir 3 yaşındaki çocuk rahatsız olduğunda onun kulağından ateşi ölçünceye kadar büyük bir işkence ile karşılaşmış oluyoruz. Ama temassız bir şekilde ve bunu bir saniyenin altında çocuğun sıcaklığını tespit edebilirsek bu sıkıntılar da yaşamamış oluruz.

Bu üründe az önce söylediğim gibi 0.5 saniyede yani yarım saniye içerisinde ölçümü tamamlamakta.

Bebekler için ateş ölçer önerileri olarak temassız ateş ölçer modellerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sebeplerini yukarıda da belirtmiştik, kullanımı en rahat modeller bunlardır. Bütçeniz elverdiği ölçüde bir model ve marka satın alabilirsiniz.

İkinci olarak en önemli özellik birçok üründe değişiklik gösterdiği için özellikle bahsetmek istiyorum, ekranda bir ışığın olması gerekiyor. Yani ekranın aydınlatılması gerekiyor. Bu bazı cihazlarda maalesef yok. Buna da dikkat ederek alım yapın.

Ayrıca bu cihazda gördüğünüz gibi renklerinde farklılaştığını ona göre uyarıların arttığını görebilirsiniz. 38 derecede kırmızı oluyor, bu şekilde uyarıların olması bize ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Uyarı renkleri olmasa da en azından bir aydınlatmanın olup olmadığını teyit ederek alım yapın.

Üçüncü olarak özellikle cihaza alışıncaya kadar hedefi tutturma ile alakalı sıkıntı çekmemek ve sonucu tek seferde alabilmek için bir lazer işaretleyicinin olup olmadığına dikkat ederseniz sizin için faydalı olacaktır. Alım yaparken siz ilk kez böyle bir cihaz alacaksanız lazerli olup olmadığına da dikkat edin.

Dördüncü olarak mesafe çok önemli. Yani 5 santimetreden 10 santimetreden özellikle rahat ölçüm yapabilecek özellikte bir ateş ölçer alınmalı, çok yakından değil de biraz daha uzaktan olursa çocuklar rahatsız olmaz ve net sonucu sizde rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Bu sebeple en azından 5 santimetre 10 santimetre gibi alandan ölçüm yapabilen cihazlar olduğunu teyit ederek alım yapın.

Şimdi bir ürün alım yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir özelliği ise; ortam sıcaklığını da ölçebilme. Bu özellikle beraber daha fazla alanda kullanma imkanı bulacaksınız ve daha fazla işinize yarayacaktır.

6. olarak birçok cihazda var ama olmama durumuna da karşı bunu da teyit etmenizi isterim; ses uyarı sisteminin olup olmaması. Bu da çok önemli. Neden önemli; çünkü ölçüm yapmaya başladığı zaman ve bitirdiği zamanı özellikle bilmeniz gerekiyor ki doğru sonucu elde edebilesiniz.

Son bir tavsiye, alacağınız üründe az da olsa hafıza olursa işinize yarayabilir. Ateşin düşüp düşmediğini bu sayede çok daha kolay kontrol edebilirsiniz.

Daha detaylı inceleyebilmeniz için ürünün tanıtıldığı o videoyu da ekliyoruz, dilerseniz izleyebilirsiniz.

Ateş ölçer önerileri: En iyi ateş ölçer kulaktan mı alından mı?

Yukarıda çocuklarla ilgili yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz gibi özellikle bebeklerde kulaktan ateş ölçmek zor olabiliyor. Çocuk hastalandığında daha da huysuzlaşacağından kulaktan ölçmek yerine alından ölçen bir ateş ölçer kullanmak daha kolay olabilir.

Ateş ölçer önerileri: En çok satılan modeller ve markalar

Ateş ölçer önerisi yapmaktan ziyade sizin için Hepsiburada’da en çok satılan modelleri listeleyelim. Yukarıda belirttiğimiz kriterler doğrultusunda siz zaten sizin için en doğru modeli seçeceksinizdir.

Hepsiburada’da ateş ölçer kategorisinde en çok satılan ateş ölçerler şu şekilde;

 • XS Temassız Kızıl Ötesi Vücut Alından Ateş Ölçer Termometre
 • Bo Hui Infrared Dijital Temassız Ateş Ölçer Termometre
 • Kangji KY-111 Uzaktan Temassız Kızılötesi Dijital Ateş Ölçer
 • Jumper Temassız Ateş Ölçer Alından
 • Yasee Temassız Ateş Ölçer FT-100B
 • Comedones Temassız Dijital Ateş Ölçer
 • Braun PRT1000 Thermoscan Dijital Ateş Ölçer
 • Hello Baby Temassız Ateş Ölçer Kızıl Ötesi Vücut ve Alından
 • Plusmed PM-101 Dijital Ateş Ölçer
 • Braun ThermoScan IRT 6520 MN Ateş Ölçer – Beyaz
 • Jiac Temassız Ateş Ölçer Kızıl Ötesi Vücut Alından Termometre

Braun BNT 400WE Alından Temassız Ateş Ölçer alınır mı?

Braun BNT 400WE Alından Temassız Ateş Ölçer

Braun BNT 400 yorum olarak Hepsiburada’da 127 değerlendirmeye sahip ve puanı 4,6 gibi hatrı sayılır bir seviyede. Kesin, tutarlı ve hassas ölçümler yanibu cihaz 2,5 santimetreye kadar temassız ölçüm yapabiliyor.

2 saniyede ölçüm yapıyor ki gayet hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Nişan alma ışığı mevcut, yani kullanımda oldukça kolaylık sağlayacak bir özelik. Renk kodlamalı ekranı var ve bu yaşa göre değişiyor. Ateş yüksekliği kritik seviyeye geldiğinde bu sayede uyarı yapıyor.

Daha detaylı bilgi edinmek için Braun BNT 400WE inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

Ateş ölçer önerileri: Unaan yna-800 temassız ateş ölçer termometre

unaan yna-800 temassız ateş ölçer – renkli 3 ışıklı ekran

Unaan yna-800 temassız ateş ölçer yorumları merak edenler için şöyle söyelebiliriz: Ürün Hepsiburada’da 249 değerlendirmeye sahip ve ortalama puanı 4,2. Unaan yna-800 temassız ateş ölçer kullananlar için genellikle çoğunluğun memnun kaldığını söyleyebiliriz.

Unaan YNA-800 Temassız Ateş Ölçer – Renkli 3 Işıklı Ekrana Sahip!

Unaan yna-800 temassız ateş ölçer nasıl kullanılır, içinden çıkan Türkçe kullanma klavuzunda anlatılmakta.

Unaan YNA-800 Temassız Ateş Ölçer Termometre özellikleri şu şekilde:

 • Temassız alından, boyundan ve bilekten hassas ölçüm
 • Geniş ışıklı ekran
 • 99 veri saklama hafızası
 • Her ortamda ölçüm yapabilme
 • 0,5 saniye ölçüm hızı
 • Otomatik kapanma

Unaan yna-800 temassız ateş ölçer nasıl kullanılır? Unaan yna-800 temassız ateş ölçer kullanımı zor mu? Bu soruların yanıtını ürünün inceleme videosunda bulabilirsiniz.

Temassız ateş ölçer önerileri yazımızda pek çok bilgiyi sizinle paylaştık. Umarız faydalanmışsınızdır ve işinize yaramıştı. Diğer konularımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Abone Ol 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz