Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Geçmeyen diş eti iltihabı için evde ne yapılmalı? Bitkisel çözümler

Geçmeyen diş eti iltihabı için evde ne yapılmalı? Bitkisel çözümler

0
Geçmeyen diş eti iltihabı için evde ne yapılmalı? Doğal çözümler
Abone Ol 

Geçmeyen diş eti iltihabı için evde ne yapabilirim?” diyorsanız size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Diş iltihabına iyi gelen doğal tedavi yöntemleri ile diş ağrısı şikayetinizi bir nebze olsun hafifletmek mümkün.

Diş köklerinde meydana gelen iltihaplanmalar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu neden yüzünden iltihapların mümkün olan en kısa süre içerisinde kurutulması gerekmektedir.

Aksinin olduğu durumlarda vücuda yayılma tehlikesi ortaya çıkacaktır. Peki, diş eti iltihabı evde nasıl geçer? Bunun için hem evde uygulanacak reçeteler hem de uzmanlar tarafından verilecek olanlar bulunmaktadır.

Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer Evde?

Diş Eti İltihabı için evde ne yapabilirim

Dişlerde meydana gelen iltihaplanmalar ilk etapta evde tedavi edilmeye çalışılmaktadır. İltihabın derecesinin yüksek olmaması halinde ev ortamında tedavisi de mümkündür.

Diş eti iltihabı nasıl geçer konusunda evde uygulanabilecek olan yöntemlerin temin edilmesi de zor değildir. İltihapların ev ortamında kurutulabilmesi adına;

 • Sarımsak,
 • Yoğurt,
 • Karanfil,
 • Deniz tuzu,
 • Çilek,
 • Elma sirkesi,
 • Zeytin,
 • Zerdeçal, benzeri doğal ürünlerden istifade edilebilmektedir.

Maddeler halinde verilen ürünlerin düzenli şekilde kullanılması önerilmektedir. Kullanımlar sonrasında herhangi bir fayda edilememesi durumunda zaman kaybedilmeden bir diş hekimine danışılması önerilmektedir.

Kaplama Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Kaplama Altındaki Dişin İltihabı Nasıl Geçer?

Kaplama dişler günümüzde hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Uzmanların önerdikleri bir tedavi yöntemi olması ve uzun süreli kullanılabilmesi açısından popülerlik derecesi giderek artmaktadır.

Ancak uygulama sonrasında başta iltihap olmak üzere farklı komplikasyonlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Böyle durumlarda uzmanlar tarafından verilen ilaçların yine önerildiği şekilde kullanılması gerekmektedir.

Hamilelikte Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Diş iltihapları küçük büyük hemen herkesin başına dert açan sağlık sorunlarının başında yer almaktadır. Hamilelik sürecinde iltihap sıkıntısı yaşayan kadınların sayısı da oldukça fazladır. Bilindiği üzere hamilelik ilaç bakımından minimum tüketim yaşandığı dönemlerden biridir.

Bundan kaynaklı olarak hamilelikte diş iltihabı nasıl geçer konusu için farklı öneriler yapılmaktadır. Yine de iltihabın derecesi yüksek olduğunda uzmanlar özel reçeteler uygulayabilmektedir.

Hamile kadınların diş iltihabı yaşamaları halinde üst başlıkta verilmiş olan önerileri takip etmeleri önerilmektedir. Tamamen doğal olan yöntemlerin gebelik sürecine olumsuz bir yanı da bulunmamaktadır. Kadınların bu süreçte hiçbir şekilde iltihap yaşamamaları için;

 • Diş temizliğine özen göstermeleri,
 • Karbonhidrat ve şeker tüketim oranlarına dikkat etmeleri,
 • Düzenli doktor kontrollerine devam etmeleri,
 • Diş ve dişetlerinin güçlenebilmesi için uzmanların önerdiği takviyeleri almaları gerekmektedir.

20’lik Diş İltihabı Nasıl Geçer?

20’lik dişler özellikler ilerleyen zamanlarda her üç kişiden birinin sorunu olarak kendini göstermektedir.

Çene yapısından ötürü çıkmayan ya da belli kısımları dişetinde kalan 20’lik dişler iltihaplanma sorununa yol açmaktadır. Üstelik bu tür iltihaplanmalarda süreç oldukça hızlı şekilde ilerlemektedir. Bu nedene bağlı olarak 20’lik diş iltihabı nasıl geçer konusunda ev reçetelerinin uygulanması önerilmemektedir.

Ev reçeteleri genellikle daha hafif olan iltihap sorunlarının giderilmesinde işe yaramaktadır. Diş hekimleri 20’lik dişlerde meydana gelen iltihap sıkıntısının giderilebilmesi adına antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır.

Diş iltihabı antibiyotik kullanmadan geçer mi?

Bunun için kararı verecek olan diş hekimidir. Ciddi problem yaşıyorsanız bunu mutlaka hekime göstermek ve onun reçete ettiği tedaviyi uygulamak gerekir.

Yanak şişmesine neden olan diş iltihabına hangi ilaç iyi gelir?

Genel çerçevede 1000 mg antibiyotikle tamamlanan tedavide meydana gelen ağrı hissi için özel ağrı kesiciler de reçete edilmektedir. Gerek antibiyotiği gerekse diğer ilaçları başkalarının tavsiyesi ile ya da kafamıza göre kullanmamız tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Tüm ilaçlar bir doktorun kontrolü altında ve belirlenen dozlarda kullanılmalıdır.

Genellikle bir haftalık ya da 10 günlük olarak verilen tedavi sonucunda şikayetleriniz antibiyotikle geçmezse doktorunuz muhtemelen ilacınızı değiştirecektir. Bazı durumlarda tedavi süreci uzayabilmektedir.

Abone Ol 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz