Ana Sayfa Gündem İstanbulkart HES kodu eşleştirme hatası ve çözüm yolları

İstanbulkart HES kodu eşleştirme hatası ve çözüm yolları

3
İstanbulkart HES kodu eşleştirme hatası ve çözüm yolları
Abone Ol 

İstanbulkart HES kodu eşleştirme hatası ve çözüm yolları pek çok kişi tarafından aranıyor. 15 Ocak tarihine kadar yapılması zorunlu olan İstanbul Kart hes kodu eşleştirme için çeşitli sorunlar yaşanmakta.

İstanbulkartıma hes kodu eşleştiremiyorum hata veriyor şeklinde mesajları da sosyal medyada görmek mümkün. Bununla ilgili İBB Beyaz Masa durumun teknik ekibe bildirildiğini, kontrollerin sağlandığını açıkladı.

İstanbul Kart hes kodu eşleştirme hatası çözümü için kullanıcılar Twitter’dan Beyaz Masa’yı mentionlayarak bu problemi çözmelerini talep ediyor.

Bununla ilgili Twitter’da öne çıkan İstanbulKart Hes kodu yükleme hatası mesajları şöyle:

İstanbul Kart hes kodu eşleştirme hatası çözümü nedir?

İstanbulkart hes kodu eşleştirme hatası veriyor. Nasıl çözebilirim?

Mavi akbil kartlarında hata veriyor!

65 yaş ücretsi kart kullananların nasıl hes kodu tanımlıycaz istanbullartlarda bulunan seri numara yok ön yüzünde köşede olan seriyi giriyoruz hata veriyor?

istanbulkartımı hes kodu ile eşleştirdim mi acaba hata veriyor ne yapmam gerek yardımcı olmanızı temenni ediyorum tşk

istanbulkart 65 yaş üstü hes kodu tanımlama da kart numarası kısmına hangi numarayı yazacağız ( 1 uzun bir kısa numara var ) kart’ın ön tarafında ? her iki numarada hata veriyor

Hes codu güncellemesi patlamış doğrulama kodu hata veriyor

HES kodu tanımlama sayfanız çalışmıyor. kart numaram doğru, HES kodum doğru ancak sürekli hata veriyor

Merhaba, istanbul kartıma sitenizden hes kodu entegre edemiyorum site hata alındı diyor fakat telefonuma onay kodu geliyor bu problem ne zaman giderilir?

İstanbulkart Hes kodu eşleştirme kart müşteriye ait değil hatası ile de karşılaşanlar oluyor.

Siteye bilgileri eksiksiz girdiği halde, kart numarasını yazdığında kart müşteriye ait değil hatası alınabiliyor.

İstanbul Kart Hes kodu hatası için İBB’nin sistemde yapacağı güncellemeyi beklemekten başka çare yok maalesef. Sesinizi duyurmak için yaşadığınız sorunu tweet atmanızı tavsiye ederiz.

Korona testi pozitif çıkan HES kodu eşleştirme yapabilir mi?

Koronavirüs testi pozitif çıkan hastalar HES kodu eşleştirmesi yapamayacak. Koronavirüs tanısı konulan kişiler için İstanbulkart askıya alınacak ve karantina süresi boyunca bu durum böyle devam edecek.

İstanbul kart HES kodu etkinleştirme ücretli mi?

İstanbul’da 34 milyonu aşkın İstanbul kart var. Bu uygulama sonrası sorulan bir soru da İstanbul kart HES kodu etkinleştirme ücretli mi sorusu. İnternet üzerinden aktif hale getirebileceğiniz bu işlem için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

HES kodu etkinleştirilmemiş İstanbulkart 15 Ocak 2021 tarihi ve sonrasında kullanım dışı olacak.

İstanbulkart’a HES tanımlanması zorunlu hale geldi. İstanbulkart hes kodu tanımlama işlemi sorgulanıyor. İstanbul karta hes kodu nasıl yüklenir, İstanbul Kart HES kodu eşleştirme tanımlama ekranına nasıl ulaşırım soruları sorulmaya başlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle İstanbul’da da alınan önlemlere bir yenisi eklendi. İstanbul kart ile toplu taşıma kullananlar artık HES kodu yüklemesi yapmadıklarında 15 ocak’tan sonra toplu taşıma araçlarından yararlanamayacak.

İstanbulkart’a HES kodu ne zamana kadar yüklenmeli?

İstanbulkart hes kodu son gün için 1 ay var. İstanbul kartınıza eski kodunu 15 ocak 2021 tarihine kadar yüklemeniz gerekmektedir.

İstanbulkart’a HES kodu ne zaman yükleyebilirim?

Zorunlu hale getirilen bu uygulama 16 Aralık 2020 itibariyle kullanılmaya başlandı. Bugünden itibaren yükleyebilirsiniz.

İstanbulkart’a Hes kodu tanımlamazsam ne olur?

İstanbulkart’a Hes kodu tanımlamazsak 15 Ocak 2020 tarihinden sonra toplu taşıma araçlarından yararlanamayız. Bu sebeple bu tarihten önce aşağıda anlattığımız işlemi yapmanız büyük önem taşımaktadır.

İstanbulkart’a HES kodu tanımlaması nasıl yapılır?

İstanbul kart HES kodu tanımlama nasıl yapılır adım adım anlatalım. İstanbulkart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır? Öncelikle https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ sitesine girmek gerekiyor.

İstanbul kart Hes kodu aktifleştirme için gereken bilgiler şunlar:

  • Ad soyad
  • T.c. kimlik no
  • Doğum tarihi
  • Mail adresi
  • Kart numarası
  • Telefon numarası
  • Hes kodu

Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

İstanbulkart’a HES kodu yüklemek için doldurulan form

Kart numarası kısmına İstanbul kartınızın üzerindeki rakamları girip hayat eve sığar uygulamasından aldığınız hes kodunu ilgili bölüme kaydetmeniz gerekiyor.

HES kodu nasıl alınır bilmeyenler için kısaca onu da anlatalım. Üç yolu var.

  • E-devlet üzerinden hız kodu alma
  • SMS ile heskodu alma
  • Hayatevesığar uygulaması üzerinden Hes kodu alma

Sizi her türlü sinekten kurtaracak rehber | Denenmiş tarifler

Hayat Eve Sığar uygulamasıyla HES kodu nasıl alınır?

Hayat Eve Sığar uygulaması kullanarak ‘HES Kodu İşlemleri’ bölümüne girin ve ardından ‘HES Kodu Oluştur’ bölümüne tıklayın. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

E-devlet üzerinden HES kodu almak

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

SMS ile HES kodu alınır mı?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında toplu ulaşımda HES kodu paylaşımı talep edilmektedir. İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için aşağıdaki bilgileri doldurarak Kaydet butonuna tıklayınız.

Herkesin yapması zorunlu olan bu işlemin nasıl yapılacağını uygulamalı videolu görmek istiyorsanız:

Gazeteci Mehmet Ali Önel, alınan bu karara “HES kodu eşleşmemiş İstanbulkart’lar 15 Ocak’tan itibaren kullanılamayacak. Bir sonraki adım, HES kodu olmayana ekmek su verilmeyecek olabilir mi! Çok mu ütopik!” diyerek tepki gösterdi.

istanbul kart Girdiğiniz kart başka bir kullanıcı üzerine kayıtlı hatası veriyorsa onun için de bir çözüm yolu sunduk. Dilerseniz o konuya da göz atabilirsiniz.

Abone Ol 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz