Ana Sayfa Gündem Kar yağışları bitiyor mu? Artık kar yağmayacak mı?

Kar yağışları bitiyor mu? Artık kar yağmayacak mı?

0
Abone Ol 

Kar yağışları hangi yıl bitecek? Kar ne zaman yağacak sorusuna İngiltere’de yaşayanlar 2040 yılından sonra “Artık yağmayacak” cevabını verebilir.

İngiltere’den gelen bir açıklama dünya genelindeki iklim değişikliğinin hangi boyuta ulaştığını gözler önüne sermeye yetti.

Kar yağışı bitecek mi?

İngiltere’nin meteoroloji biriminin yapmış olduğu analizde iklim değişikliğinin yaratmış olduğu çevresel, sosyal ve ekonomik tehdit de dikkat çekildi. Yaşanan iklim değişikliği nedeniyle 2040 yılından itibaren ülkenin çoğu bölgesinde artık kar yağışı görülmeyeceği bildirildi.

Küresel ısınma o denli üksek boyutlara ulaştı ki artık İngiltere’nin bu tarihten sonra sıfırın altında dereceleri görmesi neredeyse imkansız gibi.

İngiltere meteoroloji biriminden yapılan açıklamada sadece yüksek rakımlı yerlerde kar yağışlarının görüleceği şehir merkezlerinde ise kar yağışının 2040 yılı sonrasında artık görülmeyeceği öngörülüyor.

Gelecekte dünyayı neler bekliyor?

Dünyayı bekleyen felaket senaryoları artık senaryo olmaktan çıkıp gerçekleşmeye başlamış durumda. Pandemi filmlerin konusu iken şu anda gündelik hayatın bir konusu haline geldiyse, dünyadaki bu aşırı ısınma da kaçınılmaz şekilde kuraklığı ve akabinde daha büyük felaketleri getirecek.

Türkiye’de durum ne, biraz ona bakalım.

Ülkemiz son yılların en kurak Kasım ayını geride bıraktı. Meteorolojik kuraklık haritası Türkiye genelindeki kuraklık durumunu gözler önüne sermeye yetti. Türkiye 2021 yılında su kıtlığı yaşama tehlikesiyle de karşı karşıya.

Türkiye kuraklık ve yağış haritası
Abone Ol 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz