Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Sizi her türlü sinekten kurtaracak rehber | Denenmiş tarifler

Sizi her türlü sinekten kurtaracak rehber | Denenmiş tarifler

1
Abone Ol 

Evi küçük sinekler bastı, küçük sinekleri nasıl yok edebilirim, bununla nasıl baş edebilirim evdeki küçük sineklerden nasıl kurtuluruz gibi sorunlar yaşıyorsanız dikkat! Sakin olun çünkü hepsinin bir çözümü var.

Sadece küçük meyve sinekleri nasıl yok edilir bundan değil genel olarak çiçeklerdeki sinekleri nasıl yok ederiz, yakarca sineği nasıl yok edilir, lağım sineklerinden nasıl kurtuluruz, karasineklerden nasıl kurtulurum, sivrisineklerden kurtulmanın doğal yolları gibi başlıklarla sizin canınızı sıkan bu küçük haşerelerden kurtulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Adeta sineklerden kurtarıcı bir rehber şeklinde hazırladığımız bu haberimizde her sinek türüne özel etkili ve doğal formülleri paylaşacağız.

Küçük sineklerden kurtulmanın doğal yöntemleri

Küçük sineklerden kurtulmanın en kolay yolu

İlk olarak herkesin belirli dönemlerde sıkıntı yaşadığı küçük sinekler konusunu ele alalım.

Küçük sinekler diğer bir adı ile meyve sinekleri genellikle evlerde kıyıda köşede unutulmuş çöpler nedeniyle ya da çürümüş meyveler nedeniyle oluşmakta ve hızla üredikleri için hanehalkının kabusu haline gelmektedirler. Bu büyük gibi görünen problemin aslında çok basit ve etkili bir çözümü var.

Herkesin evinde bulunan malzemelerle hazırlayacağımız karışım sayesinde küçük sineklerden kurtulmak çocuk oyuncağı olacak.
Mutfaktaki küçük sinekler ortadan kalkmasını istiyorsak ilk olarak kaynağını tespit etmemiz gerekmektedir. Sineklerin nereden kaynaklandığını tespit edersek yok etmeniz de o kadar kolay olacaktır.

Evimizde bu sineklerin ne kadar da yoğun olduğunu tespit edersek sorunun kaynağını da tespit etmiş oluruz.
Unutulmuş bir çöp ya da çürümüş bir yiyecek bulursak bunu hızlı evinizden uzaklaştırmamız küçük sineklerden kurtulmamız için elzemdir. Kaynağı yok ettikten sonra sıra geldi içerideki sineklerden kurtulmaya.

Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde;

  • Bulaşık deterjanı
  • Toz şeker
  • Elma sirkesi
  • Su
  • Birkaç tane kap

Bu tarifin nasıl yapıldığına ilişkin videoyu aşağıya ekliyorum. Bu tarifin başarılı sonuç alması için birkaç noktaya küçük kaplar halinde konulması önemlidir. Ne kadar çok kap koyarsak sineklerin yakalanma hızları o kadar artacaktır. Küçük sineklerden bir gecede kurtulmak bile mümkündür. Umarız bu formül sizin de işinize yarar.

Küçük sineklerden kurtulmanın en kolay yolu – Bir gecede içi sinek dolacak

Çiçeklerdeki sinekleri nasıl yok ederiz?

Küçük sineklerden kurtulmanın en kolay yolu – Bir gecede içi sinek dolacak

Çiçeklerde oluşan küçük sinekler hem bitki için hem de sahibi için sorun teşkil edebilmektedir. Bu nedenle çiçeklerdeki sinekleri nasıl yok ederiz bunlardan kurtulmanın yolları nelerdir gibi soruları sıkça duyarız.

Sizi ve çiçeklerinizi bu can sıkıcı sineklerden kurtaracak çok basit bir formülünümüz var.

Bu karışımı hazırlayıp çiçeklerin çevresine yerleştirdiğinizde sineklerin içerisinde toplandığını kısa süre içerisinde göreceksiniz.

Çiçeklerdeki sinekleri nasıl yok ederiz videomuzu izleyip tarifi siz de uygulayabilirsiniz.

Yakarca sineği nasıl yok edilir?

Yakarcalardan kurtulmanın doğal yolları mevcuttur. Geceleri ısırarak uykuları kaçıran ve feci bir şekilde can acıtan bu sinek türünden kurtulmanız için bazı formüller vardır.

Yakarcalar genellikle bitkilerin içerisindeki şekerlerle beslenirler ve evlerde daha çok tuvalet ve banyo gibi bölgelerde yaşarlar. Bu nedenle yakarcalardan kurtulmak için yapılacak ilk iş bu bölgeleri temiz tutmaktan geçer. Ne kadar eminiz temiz olsa da yakarcalar dışarıdan da gelebilmekte bu şekilde de bizi rahatsız edebilmektedir. Bu durumda da hazırlayacağımız doğal karışımlar ve bazı yöntemler vardır, bunları sizlerle paylaşacağız.

Yakarcalar ve kaçırmak için is ve duman etkili olmaktadır. Yakarcalar is ve dumandan asla hoşuma hoşlanmazlar, bu nedenle evinizde yapacağınız bir tütsü onları sizden uzak tutacaktır.
Yakarcalardan kurtaran doğal sprey tarifi

Yakarcalardan kurtulmak için doğal sprey hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler birkaç damla Hint limonu, nane yağı veya taze nane, bir miktar adaçayı, biraz biberiye, 2 bardak su ve bir sprey şişesi. Tüm malzemeleri sprey şişesinin içine doldurun ve bir süre bekletin. Daha sonra hazırladığımız bu spreyi üzerimize sıkarak yakarcaların yaklaşmasına engel olabiliriz. Dikkat edilmesi gereken bir nokta bu spreyin gözümüze kaçmaması gerekmektedir.

Kara sineklerden kurtulmanın doğal formülleri

Kara sineklerden kurtulmanın en etkili yolları

Evdeki karasineklerden nasıl kurtulurum diyorsanız doğru yerdesiniz. Kara sinekler oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Genellikle havaların ısınması ile ortaya çıkan kara sinekler hem ısırmaları hem de çıkarttıkları seslerle rahatsızlık vermektedirler. Ayrıca vücutlarında bakteri taşıdıkları için hastalıklara dahi sebep olmaktadırlar. Peki kara sinekleri evden uzak tutmak için neler yapılmalı?

Kara sinekleri evden uzak tutmak ya da evden uzaklaştırmak için yapılacak en iyi iş pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Özellikle yazlık bölgelerde sineklerle baş etmek pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle camlara takılacak olan sineklikler haşerelerle mücadelenizde çok etkili sonuçlar doğuracaktır.

Onun dışında uygulayabileceğiniz doğal bir formül verelim. Sinekler nane kokusundan hiç hoşlanmazlar bu nedenle sineklerin giriş yaptığı pencerelerin ve kapıların yanına nane koyabilirsiniz ya da nane yağı damlatabilirsiniz.

Ayrıca lavanta kokusu da sinekleri kaçırmada etkilidir. Hem evinize güzel bir koku olsun hem de sineksiz bir ortam olsun istiyorsanız lavanta yağından faydalanabilirsiniz. Bunu yapmak için bir süngere 2 yemek kaşığı kaynar su ve bir çay kaşığı lavanta yağı dökün. yayınlanacak olan buhar hem eve güzel bir koku yayacak hem de sineklere burayı terk etmeleri gerektiği mesajını verecektir.

Sivrisineklerden kurtulmanın en doğal yolları

Sivrisineklerden kurtulmanın en kolay yolu

Yazın en can sıkıcı olaylarından biri olan sivrisineklerden kurtulmak hem geceleri rahat uyumanızı hem de sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır. Hem uyku katili hem de kan emici olan sivrisinekler sizi hedef seçmesini istemiyorsanız açık renkli giymeyi tercih edebilirsiniz. Sivrisinekler genellikle koyu renkli kıyafetlere doğru yönelir. Yöntem ise yattığınız odaya fesleğen koymaktır. Sivrisinekler fesleğen kokusundan hiç hoşlanmazlar bu nedenle yattığınız yerin başucuna bir fesleğen saksı koyabilirsiniz.

Sivrisinekleri kaçıran diğer bir koku ise karanfildir. Bir limonu üzerine karanfiller saplayarak odaya koymanız halinde yayınlayacak koku sivrisinekleri kaçıracaktır.

Sivrisineklerin ısırmasını önlemek için ne yapılmalı?

Sivrisinek ısırığına önlemek için vücudumuza doğal karışımlar sürebilirsiniz. Sivrisineklerin sevmediği kokular olan lavanta Defne okaliptüs nane çay ağacı gibi yağlar rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Lağım sineği nasıl yok edilir?

Lağım sinekleri oldukça ufak sinekler Iğdır genellikle açık gri renge sahiplerdir. Lağım sineği evde banyo mutfak ya da bodrum duvarlarında bulunur.

Bu sinek türünden de kurtulmak için temizlik çok önemlidir. Bu sinekler evlerdeki giderlerden de gelebilir. Bunun için düzenli aralıklarla evlerdeki giderlere lavabo açıcı döküp temizlemek gerekmektedir. İçerideki kalıntılar hem kötü kokuyor hem de lağım sineklerinin gelmesine neden olabilir. Çamaşır suyu dökmek de bu bölgelerde lağım sineklerinin oluşmasını engellemektedir.

Abone Ol 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz