Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Sosyal medyada yeni trend: Clubhouse davetiyesi nereden bulunur?

Sosyal medyada yeni trend: Clubhouse davetiyesi nereden bulunur?

1
Clubhouse davetiyesi nereden bulunur?
Abone Ol 

Yeni bir sosyal medya uygulaması olan Clubhouse davetiyesi olmayanları kabul etmiyor. Peki Clubhouse davetiyesi nereden nasıl bulunur, davetiye ile üye nasıl olunuyor?

Sadece sesli mesaj paylaşımının yapıldığı ve bu yönüyle rakiplerinden ayrışan sosyal medya platformunun en dikkat çeken özelliği ise üye olabilmek için bir davetiye istemesi. Uygulamayı kullanmak isteyen ve merak eden pek çok kişi Clubhouse davetiyesi nereden bulunur, nasıl bulunur, ücretsiz mi gibi aramalar yapıyorlar.

Clubhouse Android uygulaması var mı?

Yeni sosyal medya uygulamasının şuan için sadece ios kullanıcılarına hitap ettiğini söyleyebiliriz. iPhone sahipleri Apple Store üzerinden bu uygulamayı indirebiliyor. Davetiye ile üye olunabilen bu platform nasıl çalışıyor kısaca buna bakalım.

Clubhouse’a nasıl üye olunur?

Referans sistemiyle çalışıyor, bu sebeple Clubhouse davetiyesi diye bir kavram ortaya çıktı. Diğer sosyal medya uygulamalarının aksine davetiye sistemiyle üye alımı yapıyor. Bunun için daha öncesinde üye olan birisinin sizi davet etmesi gerekiyor. Telefon numarasıyla kayıt olmak isterseniz ve bir davetiyeniz yoksa sizi bekleme listesine alıyor. Eğer sıra gelirse üye olarak Clubhouse’a giriş yapabilirsiniz.

Clubhouse son günlerde internet fenomenlerinin akınına uğradı. Türkiye’de milyonlarca takipçisi olan birçok ünlü isim Clubhouse’da yaptığı paylaşımları diğer mecralarda da paylaşıyor.

Fotoğraf ve video paylaşımı yapılamıyor

Uygulamanın tek tür paylaşım çeşidi var, o da sesli mesaj gönderimi. Ne fotoğraf ne video ne de yazı paylaşımı yok. Bu çok fantastik gibi görünse de insanlar bu nedenle nasıl kullanacağını nasıl üye olacağını merak ediyor. Bu mantıklı bir strateji olabilir reklam açısından çünkü herkesi üye olarak almıyorlar.

Abone Ol 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz