Ana Sayfa Gündem Ümmü Seyf (Om Sayf) “Son videom” dedi, el işaretiyle yardım istedi!

Ümmü Seyf (Om Sayf) “Son videom” dedi, el işaretiyle yardım istedi!

0
Abone Ol 

Ümmü Seyf (Om Sayf) “Son videom” dedi, “Şidddete uğruyorum, yardım et” anlamına gelen o el işaretini yaparak yardım istedi. Videoda neler söyledi?

YouTube Türkiye’nin Trendler listesinde birinci sırada yer alan ve Ümmü Seyf (Om Sayf) tarafından yayınlanan video tartışma konusu oldu. PUBG oyun videoları yayınlayan ve 5,6 milyon aboneye sahip olan Youtuber son olarak paylaştığı 29 saniyelik videonun sonunda “Şidddete uğruyorum, yardım et” anlamına gelen o el işaretini yaparak yayını sonlandırdı.

Şiddete uğruyorum, yardım et işareti nasıl yapılır, neden yapılır?

Genellikle şiddet gören kadınların sözlü olarak durumu anlatamadıkları durumlarda kendisini izleyenlere işaret vermek amacıyla yaptıkları bu hareket pek çok kez karşımıza çıkabiliyor. Bir kadın bu hareketi yapıyorsa yardım istediğini anlamalıyız.

Ümmü Seyf (Om Sayf) son videosunda neler dedi?

اخير فيديو بقناتي ( ام سيف ) yani “Kanalımdaki son video” isimli 29 saniyelik kısa bir video paylaşan ünlü youtuber Om Sayf son videosunda neler dedi hemen bakalım.

“YouTube’da güzel günler geçirdim, hayatımdaki en güzel iki seneydi.” dedikten sonra el işareti ile şiddete uğradığını ifade edip yardım çağrısında bulundu. Sonrasında ise sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi YouTube’u terk etme zamanım geldi. Bir daha video yüklemeyeceğim, bay.”

Görüntülerde, kadına şiddetle mücadele kapsamında dünya genelinde aynı anlama gelen o hareketi yaparak mesaj veren Om Sayf’ın İstanbul’da yaşadığının söylenmesi üzerine Türk polisinden yardım çağrısında bulundu mesajı da çıkabiliyor. Hızla trendlere giren ve ilk sıraya kadar yükselen o videoyu izlemeniz için buraya ekliyoruz.

Ümmü Seyf (Om Sayf) son videosu ve yardım isteme anı

Ümmü Seyf (Om Sayf) kaçırıldı mı? Gelen yorumlar…

Videoda da gördüğünüz gibi o hareketi gayet bilinçli olarak yapıyor. Umarız zor durumda değildir ve yetkililer gerekli kontrolleri yapar.

Video kısa sürede sosyal medyada paylaşılmaya başladı ve destek mesajları birbiri ardında atılmaya başlandı.

Ümmü Seif’in videosu ve ifadeleri umarız görmek istemediğimiz o gerçekliği taşımıyordur ve kendisi şu an iyi durumdadır. Olaya ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Videosunun altına yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde;

Bu kız Türkiye’de yaşıyor ve kimliği belirsiz bir kişi tarafından öldürülmekle tehdit ediliyor, yardım istiyor, lütfen birisi Türk polisini arayıp haber versin

Türk polisini Ümmü Seif’i kurtarmaya ve suçluları tutuklamaya çağırıyoruz.

Türk yetkililer, yardıma ihtiyaçları var, İstanbul’da kaçırıldı, lütfen صعدو التعليق حته الاتراك يشوفونه

Bu kız Türkiye’de yaşıyor ve kimliği belirsiz bir kişi tarafından öldürülmekle tehdit ediliyor, yardım istiyor, lütfen birisi Türk polisini arayıp haber versin. belirsiz bir kişi tarafından öldürülmekle tehdit ediliyor, yardım istiyor, lütfen birisi Türk polisini arayıp haber versin. حطوو لايكك مشان الاتراك يشوفو ويتصلو الشرطه

Ümmü Seyf (Om Sayf) kimdir?

Youtube’da 5,67 Milyon abonesi bulunan ve ağırlıklı olarak oyun videoları yayınlayan bir Youtuber. Genellikle Pubg oyununu oynadığı videolar kanalında yer alıyor. Geniş bir takipçi kitlesine sahip.

Om Sayf Youtube’da neden trend?

Om Sayf videosu Youtube’da neden trendlerde? Ümmü Seyf son videosu kısa sürede Youtube Türkiye trendlerine girdi. Yaptığı el işareti nedeniyle bu video çok sayıda paylaşım aldı ki kadına bir yardım ulaşması için sesi duyurulsun. Om Sayf İstanbulda mı yaşıyor? Yorumlara göre kendisi İstanbul’da ikamet ediyor.

Videosu kurgu mu?

Yorumlarda takipçilerinin ve bizim de dileğimiz videonun kurgu olması yönünde. Umarız sağlığını ve hayatını tehdit eden bir unsur ile karşı karşıya değildir.

Abone Ol 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz